Wellness

V našem wellness studiu nabízíme různé druhy koupelí, masáží a speciální péče o tělo Janssen cosmetics.

Uvítáme, když si wellness procedury objednáte s předstihem, abychom mohli co nejvíce vyhovět
vašim časovým požadavkům. Wellness využívají především naši hoteloví hosté, ale rádi přivítáme
i návštěvníky „z ulice“, pokud to naše kapacita dovolí.

Abychom předešli případným nedorozuměním, chceme vás upozornit, že v našem hotelu
není k dispozici sauna ani bazén. Zajít zaplavat si můžete do „Světa vody a relaxace – Aquafora“,
který je od hotelu vzdálen asi 5 minut chůze parkem.

Pro hosty, kteří si objednají wellness, připravíme na pokoj k zapůjčení župan a dále froté pantofle.

Před absolvováním wellness procedury je nutné seznámit paní masérku s vašimi zdravotními obtížemi,
ne všechny procedury jsou vhodné pro každého. Děkujeme.

REZERVACE

Wellness si můžete rezervovat
na telefonních číslech:

+420 359 604 414
+420 774 004 617

anebo
prostřednictvím našeho emailu:

info@wellnesshotelida.cz

Partnerské pivní lázně:

Procedury

20-30 min | 450,- Kč

Redukce hmotnosti 30′                 Uvolnění od bolesti 30′               Kneippova terapie 25′

Detoxikace organismu 30′            Anticelulitida 30′                           Suché teplo – prohřátí těla 20′

Antistres 30′                                       Odpočinek a uvolnění 20′          Pára 20′

Vodní hrátky – osvěžení 25′         Meditace 30′                                    Skotské střiky 20′

Spa Jet je speciální vanový masážní box, který je vybaven multi-senzorovým systémem pro péči o tělo a procedury spojené s vodoléčbou. Spa JET v sobě kombinuje hydrofúzi, infračervené záření a páru se sprchovým systémem Vichy. Procedura probíhá v leže na vibračním lůžku, hlava spočívá mimo box, uvnitř boxu pak pracují vodní trysky, pára a světelná terapie na obnově vitality těla i mysli. Vhodné pro osvěžení a relaxaci nebo jako podpora při celkové rekonvalescenci.

20 min | 350,- Kč

Vzduch probublávající do vody vytváří bublinky, které jemně masírují pokožku, čímž dochází k jejímu prokrvení a celkovému uvolnění. Perličková koupel je vhodná při poruchách spánku, bolestech hlavy a pro celkovou relaxaci.

20 min | 350,- Kč

Uvolňuje napětí a dochází k celkové relaxaci. Tlakem vodního proudu dochází k reaktivnímu prokrvení svalových tkání. To zlepšuje stavy po úrazech svalů i kloubů, při nedokonalém krevním oběhu v končetinách, po slabých obrnách a pomáhá i při léčbě obezity. Výrazné účinky má podvodní masáž při celkové fyzické rekondici.

30 min | 210,- Kč

Podstatou suché uhličité koupele je uzavření celého těla (kromě hlavy) do speciálního plastového vaku, naplněného čistým oxidem uhličitým, ve kterém člověk odpočívá. Plyn velmi rychle prostupuje kůží i přes oděv. Základním podnětem spouštějícím zdravotní účinky je zvýšení oxidu uhličitého v pokožce těla. Následnou reakcí organismu je roztažení veškerých cév a vlásečnic. Tím dochází k celkovému zrychlení metabolismu, odplavení škodlivých látek z těla, prokrvení pokožky, svalstva, orgánů a mozku dobře okysličenou krví.

Suché uhličité koupele jsou vhodné pro děti i dospělé vyjma osob po akutním infarktu myokardu. Zejména starší lidé a lidé, kteří nemohou využít vodní koupele tak mohou posílit svůj organismus. K rozvinutí všech účinků těchto koupelí se doporučuje absolvovat celou kůru (alespoň 5 koupelí).

30 min | 210,- Kč

Lymfatický systém v těle slouží k odvádění škodlivin z organismu a lymfatické masáže pak aktivují průchod lymfy mízovody a uvolňují lymfatické cévy, čím se zlepšuje odplavování toxických látek. To má pozitivní účinky jak léčebné, tak estetické. Přístrojová lymfodrenáž využívá postupující tlakovou vlnu, kdy se ve speciálních návlecích pracuje s postupnou kompresí a dekompresí dolních končetin. Přístrojová lymfodrenáž by měla být vždy vnímána příjemně. Je to účinný druh léčby otoků dolních končetin – nastupuje pocit lehkých nohou. Přístrojová lymfodrenáž je vhodná jako prevence hluboké trombózy a přidoléčování poúrazových stavů. Prokrvení také zlepšuje stav pokožky (zmírnění celulitidy), celkově napomáhá k lepší regeneraci po fyzické zátěži.

Co na sebe na lymfordrenáž:
• vstup do lymfodrenážních nohavic je možný pouze v lymfokalhotech vyrobených ze zdravotně nezávadné netkané textilie, které dostanete ve studiu před zahájením masáže
• nedoporučují se spodní kalhotky s nohavičkou, mohly by snižovat účinnost lymfodrenáže
• řetízek na noze je nutné před aplikací sundat, piercing buď sundat nebo přelepit

20 min | 210,- Kč

Nechte  hýčkat  své  ruce.  Při  pravidelném  zábalu  v  aromaterapeutických  parafínech s obsahem aromaolejů
a  vitamínů  pro  výživu  docílíte  nejen  prohřátí  a  prokrvení  pokožky, zpevnění nehtů, ale tento zábal pomůže
i k uvolnění bolestivých kloubů a ztuhlého zápěstí.

20 min | 340,- Kč

Rašelinvý obklad „A“ je určený pro vrchní oblast krční páteře, ramen a zad

20 min | 340,- Kč

Rašelinový obklad „B“ je určený pro celou oblast páteře či pro bedra

20 min | 550,- Kč

kombinace obou rašelinových obkladů („A“+“B“) současně

60 min | 670,- Kč

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organizmu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, bolesti
a ztrácení  svalstva.  Napomáhá  lepšímu  prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.
U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky, např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje,
tj. částečná masáž.

30 min | 360,- Kč

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organizmu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, bolesti
a ztrácení svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.
U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky, např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje,
tj. částečná masáž.

Aromaterapeutická masáž nás dokáže zbavit únavy a napětí, celkově jde o masáž lehkou, hladivou, relaxační. Důležitá je správná volba vonného oleje, tak, aby vám masáž přinášela požitek. Aromaterapeutická masáž ovlivňuje jak psychickou, tak fyzickou harmonii těla, má za účinek zklidnění, zvýšení životní energie, působí jako léčba snížené imunity, únavy, bolesti hlavy a jiných potíží.

Aromaterapeutická masáž nás dokáže zbavit únavy a napětí, celkově jde o masáž lehkou, hladivou, relaxační. Důležitá je správná volba vonného oleje, tak, aby vám masáž přinášela požitek. Aromaterapeutická masáž ovlivňuje jak psychickou, tak fyzickou harmonii těla, má za účinek zklidnění, zvýšení životní energie, působí jako léčba snížené imunity, únavy, bolesti hlavy a jiných potíží.

50 min | 570,- Kč

(10′ koupel + 40′ masáž)
Tato technika se používá po mnohá staletí v rozličných kulturách. Každé chodidlo má reflexní body, které odpovídají různým částem těla. Při práci na reflexních bodech chodidla můžeme stimulovat celý nervový systém, jednotlivý orgán, funkci nebo část těla. Tlak na nervová zakončení vytváří stimul, z kontaktu a tlaku vzniká elektrochemický impulz, který změní nervové procesy a přenese tento impulz do nervových vláken. Tím probíhá fyziologický změna. Reflexologie přináší tělu uvolnění bolesti, zlepšení nervové činnosti, prokrvení, podporuje imunitu a nastoluje celkovou rovnováhu těla.

Obecně se dá říci, že pravidelná masáž obličeje a dekoltu pomáhá odvádět napětí a tekutiny zadržené v obličeji. Díky zvýšenému prokrvení je pleť lépe okysličená, což má vliv na tvorbu kolagenu, který dodává pleti mladistvý lesk. Výsledkem je zářivější a také viditelně pevnější pleť. Masáž obličeje a dekoltu prokazatelně zlepšuje akné, vrásky, působí jako lifting obličeje a zpevňuje ochablé svaly v okolí brady. Taktéž pomáhá stimulovat průtok krve a lymfy, což podporuje odstranění toxinů nashromážděných v kůži. Mezi výhody masáže obličeje patří i to, že umí zatočit s tmavými kruhy pod očima a sjednotit nerovnou pigmentaci pleti. Kosmetická relaxační masáž obličeje (a dekoltu)je vhodná pro každého, přináší uvolnění, přispívá k příjemnému odpočinku a relaxaci.Používáme dermatologicky testované esenciální oleje, které pleť zvláční, rozzáří a hydratují.

30 min | 400,- Kč

Měkké techniky se cíleně zaměřují na ošetření kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů a nelze je zaměňovat
s masážními technikami, jak se někteří mylně domnívají. Měkké techniky ovlivňují tyto struktury hlazením, protažením, řasením nebo tlakem.

Měkké techniky se provádí nasucho, bez použití olejů.

Měkké tkáně jsou kůže, podkoží, fascie (vazivová tkáň obalující a chránící většinu orgánů včetně svalů) a svaly.
V ideálním případě jsou pružné a vzájemně pohyblivé. Pokud dojde k omezení jejich pohyblivosti (např. následkem úrazu či přetížení), vyvolávají jednak bolesti, ale mohou také reflexní cestou způsobit různá zdravotní omezení. Techniky měkkých tkání se zaměřují právě na obnovu jejich přirozené pohyblivosti a pružnosti, čímž podporují dobré proudění krve a lymfy, kvalitní zásobování kyslíkem a živinami a odvod zplodin metabolismu.

40 min | 450,- Kč

Hot stones neboli masáž lávovými kameny navozuje pocity úlevy a relaxace. Teplo z pravých lávových kamenů se dokáže rozlít po celém těle a dokonale ho uvolnit. Účinky masáže jsou úžasným relaxačním zážitkem, který klient cítí ještě několik dní po masáži. I proto je tato procedura velmi oblíbená. Speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavují též stresu a napětí. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy a lymfatický systém.

90 min | 950,- Kč

Vitalizující tělová péče „TONKA BEANS“ obsahuje:

  • peeling se zeleným čajem
  • relaxační masáž extrakty z Tonka fazolí
  • odpočinek v hydratačním zábalu

Při této proceduře je nejprve celé tělo ošetřeno peelingem s extrakty ze zeleného čaje, poté následuje relaxační masáž a odpočinek v krémovém zábalu.

Tonka fazole jsou semena stromu silovoň obecný, který roste ve Střední Americe a na severu Jižní Ameriky. Jsou charakteristické jemným vanilkovým aroma, vůní hořkých mandlí a nugátu. Tato vonná kombinace vyzývá k relaxaci a odpočinku, abyste znovu získali vnitřní rovnováhu a emocionální pohodu. Bohaté kakaové máslo okamžitě vyživuje a pečuje o pokožku, podporuje elasticitu pokožky a je tak ideální prevencí proti tvorbě strií. Olej z mandlí a světlice barvířské působí regeneračně na buňky a pokožka je tak svěží a hladká. Díky rehydratačnímu účinku použitých antioxidantů a surovin je pleť viditelně omlazená a má pevnější texturu pleti.

Tělová péče „BROSKVOVÝ SEN“ obsahuje:

  • peeling pomerančovou solí
  • relaxační masáž broskvovým máslem
  • odpočinek v hydratačním zábalu

Při této proceduře je nejprve celé tělo ošetřeno peelingem pomerančovou solí, poté následuje relaxační masáž a odpočinek v krémovém zábalu.

Body Butter obsahuje kakaové máslo, mandlový olej, bodlákový olej a další cenné složky, které mají blahodárné, zvláčňující a regenerační účinky. Jemná vůně broskví Vám dodá klid a uvolnění od starostí běžného dne.

Tělová péče „SMETANOVÝ SEN“ obsahuje:

  • peeling pomerančovou solí
  • relaxační masáž smetanovým máslem
  • odpočinek v hydratačním zábalu

Při této proceduře je nejprve celé tělo ošetřeno peelingem pomerančovou solí, poté následuje relaxační masáž a odpočinek v krémovém zábalu.

Cenné složky jako čokoládové máslo, mandlový nebo bodlákový olej patří mezi ty nejjemnější látky při péči o pokožku. Tělové máslo má jemné mléčné aroma. Nechte své tělo hýčkat našlehanou smetanou.

Prohlídka wellness centra